Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nın Önderliğinde Çanakkale Göz Hekimleri Toplantısı Düzenlendi

Fakültemiz Göz hastalıkları Anabilim Dalı’nın 2 yıldır düzenli bir şekilde yürüttüğü aylık meslek toplantıları Çanakkale’deki göz hekimlerinin geniş katılımıyla devam etmekte.

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Göz hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi  Doç.Dr.Arzu Taşkıran Çömez’in önderliğinde  2 yıldır düzenlenen, Çanakkale’de çalışan tüm göz hekimlerinin buluşup,  bilgi ve deneyimlerini paylaştığı aylık  toplantıların ilki, yeni eğitim- öğretim yılında,  24 Kasım 2017 Cuma akşamı Kolin Otel’de gerçekleşti.

2017-2018 yılında düzenlenecek 9 toplantının ilk konuşmacısı, ‘Üveitlere yaklaşım’ başlıklı konuşması ile ÇOMÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili ve Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Demir oldu. Prof. Dr. Tamer Demir, konuşması sonrasında, hekimlerin özellikli ve zor vakaları ile ilgili sorularını yanıtlayarak, deneyimlerini paylaştı.

Geniş bir katılımla sıcak bir ortamda geçen toplantıların, her ay, ülkenin konusunda en başarılı, en deneyimli ve önde gelen hocalarını misafir ederek yıl boyunca  devam edeceğini belirten Doç. Dr. Arzu Taşkıran Çömez, bu toplantıları yapmanın  ÇOMÜ ailesine katıldığından  beri bir hayali olduğunu ve  ÇOMÜ yönetimine, Tıp fakültesi Dekanlığı’na ve Çanakkale’deki tüm göz hekimlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiğini belirtti.