Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Tıp Fakültesi

Tanıtım

3 Temmuz 2000 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi 2007 yılından itibaren kendi binalarında eğitim vermeye başlamıştır. Terzioğlu Yerleşkesi içerisinde bulunan Tıp Fakültesi Dekanlık binası bünyesinde öğrencilerimize ilk iki dönemdeki teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir. Dönem 3, 4, 5 ve önhekimlik eğitimi için de  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma  Hastanesi ve bünyesinde eğitim alanları kullanılmaktadır.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi, genç ve gelişmekte olan bir Fakülte olmakla birlikte Üniversite başvurularında en yüksek puan dilimindeki öğrencileri ağırlamaktadır. 2019 yılı itibariyle Tıp Fakültemizde Dahili, Cerrahi ve Temel tıp bilimleri bölümlerine ait 42 A.D.'nda 27 Profesör, 41 Doçent ve 64 Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere toplam 136 öğretim üyesi görev yapmaktadır.

Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi 2008 yılında hizmete açılmış olup, mezuniyet öncesi ve mezuniyet sonrası Tıp Eğitimi için gerekli teknolojik altyapıya sahiptir.

Tıp Eğitiminde Akreditasyon yeterliliği almak için tüm çalışmalar tamamlanmış olup, TEPDAD başvurusu yapılmıştır. Fakültemiz Tıp Eğitimi Programının Akreditasyonuna kısa bir sürede ulaşılması hedeflenmektedir.

Fakültemizde görev yapmakta olan öğretim üyelerimiz alanlarında yetkin, donanımlı ve tecrübeli olup araştırma ve eğitim faaliyetlerinde hasta memnuniyeti ve sağlık kalitesini en üst düzeyde tutmayı amaç edinmişlerdir.
 

TUS sınavında başarılı olarak Cerrahi, Dahili ve Temel tıp bilimlerinde görev yapmakta olan 174 Arş. Gör. Dr. 'a Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile dekanlık binasında kuramsal ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Akademik kadrosu ve Arş. Gör. Dr. sayısı her geçen gün artan Tıp Fakültesi; sağlık hizmetleri ve eğitim - araştırma faaliyetlerindeki istikrarlı gelişmesiyle Çanakkale için yükselen bir değer haline gelmiştir.

Tıp Fakültemizin dokuz yüzü aşan öğrencisi için öğretim üyelerimizle bir aile yaklaşımı ile geleceğin yetkin ve saygın hekimlerini yetiştirmek için tüm çabamızla çalışmaktayız.

Fakültemiz eğitim, araştırma ve hizmet amaçları için tıklayınız.