Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Tıp Fakültesi

7. Uluslararası ve 25. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi

Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından 14-17 Aralık 2023 tarihleri arasında 7. Uluslararası ve 25. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi Antalya Kremlin Palace Hotel’de düzenlenecektir. Kongre ana teması “Cumhuriyetin 100. Yılında Halk Sağlığı: Geçmişten Geleceğe” olarak belirlenmiştir.

Ülkemizde halk sağlığı alanında çalışan tüm uzmanları, akademisyenleri, öğrencileri ve halk sağlığına emek ve gönül verenleri buluşturmayı amaçlayan Kongremiz paneller, konferanslar, kurslar, bildiri sunumları gibi zengin bilimsel içerikle hazırlanmaktadır. 2022 yılında 375 katılımcı ile gerçekleştirilen son kongrenin ardından bu yıl da büyük katılımla, çok sektörlü ve çok disiplinli bakış açısıyla ve zengin içerikle halk sağlığı sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koymayı, çalışmalarımızı ve deneyimlerimizi paylaşmayı amaçlıyoruz. Kongre hakkında ayrıntılı bilgiye www.uhsk.org  adresinden ulaşılabilmektedir. 

Kongrenin Üniversitenizin akademik personeline duyurulması konusunda desteğinizi talep eder, erken kayıt için son tarihin 27 Ekim 2023 olduğunu belirtmek isteriz.