Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Tıp Fakültesi

Uluslararası Katılımlı 18. Adli Tıp Günleri

Adli Tıp Kurumu tarafından geleneksel olarak düzenlenen, adli tıp ve adli bilimler camiası ile hukuk dünyasını bir araya getiren Adli Tıp Günleri, bu yıl ‘Uluslararası Katılımlı 18. Adli Tıp Günleri’ ismiyle gerçekleştirilecektir. Onursal Başkanlığını Adalet Bakanı Yılmaz TUNÇ’un yapacağı Kongre, 19-22 Ekim 2023 tarihlerinde Aksu-Antalya’daki Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı (ATGV) Sosyal Tesislerinde yapılacaktır.

Daha önce 17 kez düzenlenerek Türkiye'nin en istikrarlı organizasyonları arasında yer alan Adli Tıp Günleri; bu yıl da bilim ve hukuk camialarını bir araya getirerek, adli tıp ve adli bilimler alanındaki en güncel konuların derinlemesine tartışıldığı bir bilimsel şölene imza atmayı hedeflemektedir. Türkiye'nin ve Dünya’nın çeşitli kurumlarından alanında yetkin isimleri bir araya getirecek olan etkinliğin geniş bir katılımla gerçekleşmesi beklenmektedir.

Köklü geçmişinden aldığı vizyon ve tecrübesiyle bilirkişilik alanında öncü ve referans bir kurum olan Adli Tıp Kurumu; bilimsel etkinliklerin, adli tıp ve hukuk camialarına katkı sağlayacağına inanmaktadır. Bu inanç doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Adli Tıp Kurumu, bilimsel tartışma ortamına katkı sağlamak amacıyla yayınlarına ve bilimsel organizasyonlarına devam etmektedir.

 

Kongre Web Sitesi : http://adlitipgunleri.com/index.php