Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Tıp Fakültesi

2021-2022 10. Dönem Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni, İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkesi’nde gerçekleştirildi.

Törene; Rektör Yardımcı Prof. Dr. Okhan Akdur, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, İl Sağlık Müdürü Gökhan Baştürk, İl genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, Tıp Fakültesi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Karaayvaz, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özlem Yayıntaş ve Prof. Dr. Erkan Melih Şahin ile çeşitli fakültelerden Dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, törenin açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Muammer Karaayvaz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur gerçekleştirdi. Fakülte mezunları adına konuşmayı ise Fakülte Birincisi Dr. Ahsen Şevval Bostancı yaptı.

2021-2022 Akademik Yılı fakülte birincisi Dr. Ahsen Şevval Bostancı, fakülte ikincisi Dr. Yeliz Kuzdan, fakülte üçüncüsü Dr. Ece Nur Akyumuk oldu. Her yıl Acil Tıp Uzmanları Derneği ATUDER tarafından tüm tıp fakülteleri arasından seçilen “En iyi Acil İntörn Öğrencisi” ödülüne ise Dr. Ertuğrul Yeşilyurt seçildi. Dereceye giren bu öğrencilere diploma ve ödülleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Karaayvaz tarafından takdim edildi.

Tören, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması, mezun öğrencilere diploma takdimi ve Prof. Dr. Yılmaz Akgün’ün öncülüğünde yeni hekimlerin “Hekimlik Yemini” etmesi mezunların kep atması ile sona erdi. Törenin ardından mezuniyet törenine katılanlara ikram yapıldı.